Nazywam się Magdalena Ciesielska i jestem uczennicą I klasy Gimnazjum w Wiskitkach. W bieżącym roku szkolnym jestem stypendystką w ramach projektu Samorządu Woj. Mazowieckiego realizowanego przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Tytuł projektu edukacyjnego, który realizuję to: Odżywianie, a sprawność fizyczna sportowca- stypendysty. Moim opiekunem jest pani Małgorzata Barczykowska.
Jednym z wielu zadań zaplanowanych w Indywidualnym Planie Rozwoju Edukacyjnego, był wywiad ze sportowcami (w formie ankiety), różnych dyscyplin sportowych, dotyczący stosowanych przez nich diet.
Wyniki ankiet oraz wniosków przedstawiam poniżej: Ankietowanych zostało 17 sportowców, którzy odpowiedzieli na 12 pytań.

Wyniki ankiety

Wnioski

Z analizy ankiet przeprowadzonych wśród sportowców wynika, że odpowiednia dieta, ilość spożywanych owoców i warzyw oraz ilość wypitej wody ma ogromny wpływ na osiągane wyniki i dobre samopoczucie sportowca. Racjonalne żywienie połączone z systematycznym treningiem jest podstawą zdrowia i sprawności fizycznej.

Dziękuję