Trudne problemy pozostawione same sobie stają się jeszcze trudniejsze.

Pedagog szkolny: Krystyna Kowalska

Zadania:

1. Rozpoznawanie indywidualnych potrzeb uczniów – ocena trudności wychowawczych, rozpoznawanie sytuacji rodzinnej ucznia.
  2. Koordynowanie prac zespołów nauczycielskich w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole:
    • ustalenie zakresu, w jakim uczeń wymaga pomocy psychologiczno-pedagogicznej z uwagi na indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz  możliwości   psychofizyczne, w tym szczególne uzdolnienia.
    • Planowanie i koordynowanie udzielenia pomocy uczniowi o indywidualnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych.
    • Podejmowanie planowych i bieżących działań interwencyjnych i mediacyjnych sytuacjach kryzysowych.
    • Udzielanie pomocy: (w szkole) nauczycielom i rodzicom: porady i konsultacje.
  3.  Podejmowanie i wspieranie działań wychowawczych i profilaktycznych wynikających z programu wychowawczego szkoły i programu profilaktyki w stosunku do uczniów, rodziców i nauczycieli
  4. Przygotowanie uczniów do samodzielności
  5. Współpraca z rodzicami, nauczycielami, innymi pracownikami szkoły, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, w tym specjalistycznymi, innymi szkołami i placówkami; podmiotami działającymi na rzecz dziecka i rodziny
  6. Praca w Zespole Interdyscyplinarnym przy urzędzie Gminy Wiskitki z rodzicami z Niebieską Kartą, monitorowanie sytuacji szkolnej uczniów z tych rodzin (pomoc, wsparcie, kierowanie do pomocy psychologicznej )

Psycholog szkolny, psychoterapeuta, jobcoach: Anna Kowalska

Zadania:

1. Prowadzenie rozmów indywidualnych z uczniami.
  2. Organizowanie zajęć psychoedukacyjnych poświęconych sprawom nurtującym młodzież.

Dni tygodnia Krystyna Kowalska Anna Kowalska
Poniedziałek 8:50-15:00 8:00-12:20