• Szkoła1
  • Szkoła2
  • Szkoła3
  • Szkoła4
  • Szkoła5
4 października 2016 roku klasy II d, III c i III d pojechały na wycieczkę do Warszawy. Oprócz wielu atrakcji w planie znalazło się także zwiedzanie Sejmu RP na ulicy Wiejskiej. Zwiedzanie Sejmu RP zaczęliśmy o godzinie 12 20. Na początku uczniowie obejrzeli makietę Sejmu i dowiedzieli się, z jakich części złożony jest ten obiekt państwowy. Następnie po budynku Sejmu RP oprowadził nas przedstawiciel z ziemi sochaczewskiej i żyrardowskiej – pan poseł Maciej Małecki. Poznaliśmy spis posłów zamordowanych przez nazistów i komunistów, odbyliśmy skrócony kurs parlamentaryzmu w Polsce i zwiedziliśmy salę Senatu RP. Weszliśmy również do miejsc, gdzie rzadko można się dostać, wręcz niedostępnych dla „zwykłego zjadacza chleba”. Uczniowie trafili do sali komisyjnej PiS, gdzie mogli poczęstować się sejmową wodą, która zapewne smakowała inaczej. Pan poseł Maciej Małecki zaprowadził naszą grupę również do Sali konferencyjnej, gdzie uczniowie mogli wczuć się w rolę polityków udzielających wywiadów. Koło mikrofonów stanęli zatem zainteresowani przedmiotem wiedza o społeczeństwie i wydarzeniami współczesnymi, między innymi Natalia Lewandowska i Bartosz Sola. Na koniec obejrzeliśmy z bliska obrady sejmu – taka lekcja obywatelska w realu. Pożegnaliśmy się z naszym przewodnikiem – panem posłem Małeckim i wróciliśmy w swoje strony.
Początek strony